Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 10:14 Bu haber 691 kez okundu
 
AK Parti'de aday oylaması: Gizli oy, gizli tasnif!
SİYASET Haberi


AKP grubu, dün Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi için karar almak üzere Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Yapılan gizli oylamada sonuçlarının belirlenmesi için tasnif komisyonu oluşturuldu. Oy sayım işlemi yapılmasına karşın sonuç açıklanmadı.

 

 

AKP grubu, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran’da yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi için karar almak üzere Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Toplantının basına kapalı bölümde, Yıldırım, kendisi ve grup başkanvekillerinin imzasını taşıyan ve Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını içeren dilekçeyi Grup Genel Kurulu Divan Başkanlığı’na sundu. Daha sonra gizli oylamaya geçildi. Oylama sonuçlarının belirlenmesi için tasnif komisyonu oluşturuldu. Oy sayım işlemi yapılmasına karşın sonuç açıklanmadı.

 

Yeniden basına açılan toplantıda kürsüye çıkan Yıldırım, Erdoğan’ın adaylığını ilan etti. Yıldırım, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile YSK’ye giderek Erdoğan’ın adaylığı için başvuruda bulunacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'de, aday, oylaması:, Gizli, oy,, gizli, tasnif!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv