Haber Detayı
25 Ocak 2017 - Çarşamba 13:35 Bu haber 6586 kez okundu
 
ANKARALILAR DOĞALGAZI DAHA GÜVENLİ KULLANACAK
İLLERDEN Haberi


TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi İle Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş. Arasında İş Birliği Ek Protokolü imzalandı.

Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre MMO Ankara Şubesi ile Başkent Doğalgaz GYO A.Ş. arasında 19 Ocak 2017 tarihinde, eğitim ve teknik hizmetler, kontrol ve bilirkişilik/eksperlik/hakemlik alanlarında işbirliği ek protokolü imzalandı.
İmza töreninde konuşan MMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Ulukan, "Meslek alanlarıyla ilgili tüm konularda kamusal denetimin güvencesi olan Odamız, doğalgaz uygulamaları konusunda yıllardır makina mühendisleriyle yaptığı çalışmalarda oluşturduğu bilgi birikimi ve deneyimini, Başkent Doğalgaz GYO A.Ş. ile büyütmeye devam etmektedir. Yapmış olduğumuz bu işbirliği protokolü ile ilimizdeki doğalgaz uygulamalarında bilinçli tüketicilerin artmasında ve doğalgazdan kaynaklanan risklerin ortadan kaldırılmasında büyük bir aşama kaydedilecektir” dedi.

Ulukan bu protokolün Başkentliler için büyük bir avantaj olduğunu ve yanlış uygulamalar sonucu oluşabilecek üzücü olayların önüne geçilmeye çalışıldığını belirterek, doğalgazın hem çevreci hem de güvenli bir yakıt olduğunu söyledi ve Başkent Doğalgaz GYO A.Ş.’ye duyarlılıkları için teşekkür etti.

Başkent Doğalgaz GYO A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Yetik ise konuşmasında, işbirliğinin devamından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkentgaz’ı devraldıkları ilk günden itibaren güvenli doğalgaz kullanımı kapsamında can ve mal güvenliğinin en üst düzeye çıkartılması hedefiyle mesken ve binalarda kullanılmakta olan iç tesisatların ve bina merkezi ısıtmalarında kullanılan kazan dairelerinin periyodik kontrollerini başlattıklarını belirtti. Yetik, Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ile yapılan bu işbirliği sayesinde, doğalgazın güvenli kullanımı ile ilgili Ankara’da oldukça büyük aşama kaydettiklerini söyleyerek,  22 Ağustos 2014 ve 19 Kasım 2014 tarihlerinde imzalanan sözleşmelerin devamı niteliğinde olan bu protokol ile taraflar arasındaki işbirliğinin güçlenerek devam edeceğini belirtti. Yetik ayrıca, özelleşme sonrasından günümüze kadar meskende 334 bin ve ticari binalarda 93 bin tesisat kontrolü yaptıklarını ve bu kontrollerden hiçbir bedel alınmadığını, sadece kamu yararına yapıldığını belirterek, değişimin ve sektörünün öncüsü haline gelen Başkentgazın Ankaralıların güvenli gaz kullanması için çalışmalarına hızla devam edeceğini de sözlerine ekledi.

İmza törenine, MMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Ulukan, 24. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Özkalender, Şube Müdürü Cenk Lişesivdin, Şube Doğalgaz Birim Sorumlusu Şaban Kaya ile Şube Yayın Birimi görevlisi Ali Rıza Falcıoğlu katıldı. Törene Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş. adına ise, Genel Müdür Ahmet Yetik, Ticari Direktör Mustafa Erdoğdular, Acil Müdahale Müdürü Adem Aydoğan, İç Tesisat Müdürü Metin Çeliker, Bordro-Periyodik Kontrol Şefi Mustafa Coşkun ve Basın Yayın görevlisi İlkay Özalp katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ANKARALILAR, DOĞALGAZI, DAHA, GÜVENLİ, KULLANACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv