Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 11:47 Bu haber 1319 kez okundu
 
BAKAN AÇIKLADI : O ÖĞRENCİLERE ÖNCELİK VERİLECEK
EĞİTİM Haberi


Bakan Yılmaz duyurdu! Liseye geçişte o öğrencilere öncelik...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazliselere geçiş sistemi ile ilgili konuştu. Yılmaz, " Liselere kayıtta yaşı küçük olana ve okula devam eden öğrenciye öncelik verilecek. Veli ve öğrencinin istemediği okula kayıt yapılmayacak"dedi.

 
 
 
 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber'de katıldığı canlı yayında liselere geçiş sistemiile ilgili düzenlemeyi anlattı.  Liselere kayıt sistemi ile ilgili sınav yönergesi hazırlandığını belirten Bakan Yılmaz'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Okul kapasitesine göre öğrenci alımı yapılacak. Liselere kayıt sistemi ile ilgili sınav yönergesi hazırlandı. Liselere kayıtta yaşı küçük olana ve okula devam eden öğrenciye öncelik verilecek. Veli ve öğrencinin istemediği okula kayıt yapılmayacak. Okulların yüzde 10'u sınavla öğrenci alacak.


30 bin okulda altyapı çalışması yapılacak. 25 milyon dizüstü bilgisayar alacağız. 5. ve 9. sınaflara dizüstü bilgisayar adğıtacağız.Tekli eğitime geçmek için 55 bin dersliğe ihtiyacımız var.

KAPATILAN OKULLAR...

Avrupa'dan sadece okul öncesi eğitimde geriyiz. Köylerde kapatılan okullarda ökul öncesi eğitim verilecek.

Öğrencilere Türkçe ve matemetik derslerinde ilave eğitim verilecek. Bu yıl 12 ilde başladık. Önümüzdeki yıl bunu tüm türkiye'ye yayacağız. 

MÜLTECİ ÖĞREN CİLERE EĞİTİM

383 bin mülteci öğrenci okullarımızda eğitim görüyor. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAKAN, AÇIKLADI, :, O, ÖĞRENCİLERE, ÖNCELİK, VERİLECEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv