Haber Detayı
21 Kasım 2016 - Pazartesi 14:02 Bu haber 5056 kez okundu
 
BAKAN AKDAĞ: TEMENNİMİZ GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİLERİMİZE ULAŞMAKTIR
SAĞLIK Haberi


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Siirt’te meydana gelen göçükle ilgili “Bütün temennimiz arama kurtarma çalışmalarını yapan kardeşlerimizi de koruyarak, en kısa zamanda göçük altındaki işçilerimize ulaşmaktır” dedi.

Sağlık Bakanı Akdağ, Siirt’in Şirvan ilçesinde meydana gelen göçük sebebiyle bölgeye gitti. Yoğun bir çalışmanın sürdürüldüğünü ifade eden Akdağ, bir taraftan teknik olarak göçük altında kalan işçilere ulaşılmaya çalışılırken, öbür taraftan da çalışanların güvenliğine azami dikkat edilerek çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Ailelerin, yakınlarının bir an önce göçük altından çıkarılmasını talep ettiğini söyleyen Bakan Akdağ, şöyle konuşu:

“Burada teknik elemanlar yapılması gerekeni en üst düzeyde gerçekleştiriyor. Şöyle ki, teknik açıdan meseleyi değerlendirerek karar verme aşamasında dört kişi heyelan ekibi uzmanı, Türkiye Kömür İşletmeleri’nden açık işletme uzmanı olan üç arkadaşımız ve MİGEM’den dört kişi de bölgedeler. AFAD ekipleri olaydan bir saat sonrasından itibaren buradalar. Sağlık Bakanlığımızın Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) buradalar. Bütün temennimiz arama kurtarma çalışmalarını yapan kardeşlerimizi de koruyarak, en kısa zamanda göçük altındaki işçilerimize ulaşmaktır.

Başbakanımızın talimatıyla bugün buradayım. Meseleyi valimizle ve bütün çalışanlarla değerlendirdim. Başbakanımıza da taktim edeceğim. Bölgeyi yakın olarak takip etmeye devam edeceğiz. Uzmanlarımız çalışmalarını büyük titizlikle sürdürmeye devam edecekler. Umut ederim ki, bir an önce göçük altındaki kardeşlerimize ulaşılır”

İşçilerin dağınık mı, bir arada mı bulundukları sorulan Akdağ, “Gördüğüm şu, gerçekten işini bilen insanlar. İyi bir planlamayla bir taraftan profesyonellikle, diğer taraftan ciddi bir şefkat ve amatör ruhla çalışıyorlar. İşlerini bilme noktasında profesyonel bir ekip, çalışırken de aynı zamanda amatör ruhla 24 saat esasıyla çalışıyorlar. Tabi, eldeki krokilere ve işçilerimizin çalıştığı belirtilen yerlere odaklanılmış durumda. İki taraftan birden yaklaşılıyor. Üst taraftaki yük azaltılmaya çalışılıyor. İşini iyi bilen insanlar çalışıyor. Alanda çalışabilecek iş makinesi sayısı, alanın yapısı itibariyle sınırlı” yanıtını verdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAKAN, AKDAĞ:, TEMENNİMİZ, GÖÇÜK, ALTINDA, KALAN, İŞÇİLERİMİZE, ULAŞMAKTIR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv