Haber Detayı
16 Temmuz 2016 - Cumartesi 12:27 Bu haber 18161 kez okundu
 
Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor
Başbakan Binali Yıldırım'ın, saat 11.00'de Çankaya Köşkü'nde açıklama yapıyor.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi


Bu girişim Türkiye için kara bir lekedir. Paralel teröristlere gerekli cevabı veren, gece darbegirişimini önleyen ve sabah da hayatına devam eden milletimizin alnından öpüyorum.

Darbe girişiminde hayatını kaybeden, güvenlik görevlilerimiz, polisimiz ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum.

Kahramanca savaşan güvenlik güçlerimizi alnından öpüyor, milletimizle beraber büyük bir belayı Allah'a şükür def ettik.

Tabi, bu kalkışma TSK'nın emir komuta hiyerarşisiyle olan bir kalkışma değil, TSK içindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasıdır.

Bu vesileyle vatanını, milletini seven, bayrağını seven ve bu alçakça girişime asla prim vermeyen değerli komutanlarımızı, subaylarımızı tebrik ediyorum.

Ayrıca olayın olduğu ilk andan itibaren, meydanları dolduran sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımız, siyasi parti taraftarlarına da teşekkür ediyorum.

Özellikle kahramanca çarpışarak hayatlarını ortaya koyarak bu belayı defeden özel kuvvetlerimiz, polisimiz  ve tüm emniyet mensuplarımızı yürekten kutluyorum. Şükran duygularımı sunuyorum.

DEMOKRASİYE OLAN BAĞLILIĞIMIZI BİR KEZ DAHA İSPATLADIK

Bu olay bize şunu gösterdi. Demokrasi ve milli iradenin bizim için ne kadar önemli olduğunu bütün dünya girdi. Hele köprüyü kesen, binalara girmeye çalışan, tankların önüne yatan, tankların üstüne çıkan, canını ortaya koyan, canını bu uğurda feda edenleri bu aziz millet asla unutmayacaktır.

Bu zor günümüzde bizi arayan dost ülkelere de, dayanışma isteklerini koruyan dost ülkelere de teşekkür ediyoruz.

Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir. Müstahak oldukları her türlü cezayı göreceklerdir.

Milletimizin ortaya koyduğu basiret, Türkiye'de demokrasinin kesintiye uğramasının önüne geçmiştir.

Bu kalkışmayı yapanlar bir kez daha şu gerçeği anlamalıdır. Hiç kimse bu büyük milletin demokrasi aşkını ölçemeyecektir.

PKK'DAN DAHA AŞAĞILIK BİR TERÖR ÖRGÜTÜ

Vatandaşlarımızın bugün normal hayata dönmüş olması, erdeminin bir göstergesidir. Devletin parasıyla, devletin silahı, devletin tankıyla, devletin uçağı ve helikopteriyle bu ülkenin vatandaşlarının üzerine ateş açanlar, PKK teröründen daha da aşağılık bir terör örgütüdür.

Tankların önüne çıkarak, hayatını ülkemizin bağımsızlığı için veren bütün kardeşlerimi tekrar şükranla anıyorum. Kalkışma bastırıldı ancak maalesef 161 şehidimiz var.

Bu olaya karışan şu ana kadar 2839 çeşitli rütbeden gözaltılar var.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başbakan, Binali, Yıldırım, konuşuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv