Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 15:33 Bu haber 1950 kez okundu
 
Erdoğan'dan Gazianteplilere müjde
GÜNDEM Haberi


 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen mitingde, "Eski stadın yerine millet bahçesini kuruyoruz. İçinde de millet kıraathanesi olacak. " dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, eski stadın yerine millet bahçesi kurulacağını ve içinde de millet kıraathanesi olacağını açıkladı. Erdoğan'ın müjdesini duyan vatandaşlar haberi çoşkuyla karşıladı.


Son 17 yılda Gaziantep'e 35 katrilyon yatırım yaptık. 10 bin 830 yeni derslik inşa ettik. İkinci üniversiteyi kurduk.Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Eski stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. Muhteşem bir millet bahçesi içinde de millet kıraathanesi olacak.

Gaziantep’i tarihinin en büyük hizmetleri ile geleceğe hazırladık, hazırlıyoruz. Son 17 yılda Gaziantep’e 35 katrilyon yatırım yaptık.

Şehrimize önümüzdeki yıl hizmete sunacağımız bin 875 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Dün Ankara’da 3 bin 750 yataklı bir şehir hastanesini açtık. Bir benzerini de Gaziantep’te açacağız.

50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir projesini başlattık.

İmar barışı ile 194 bin Antepli kardeşimizin sorununu çözdük.

Şimdi geliyorum Müjdemize. Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde askeri alan var. Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamı kalmadığını gördük.

Bu devasa alanı Antep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını gül bahçeleriyle, ıhlamurlarıyla, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmında da Antep’in tarihine kültürüne uygun bir medeniyet şehri kuracağız. Buradaki binaların her biri hayatlarıyla birer Antep evi şeklinde yapılacak.

 

Gaziantep’in 288 km’lik demiryolu hatlarını yeniledik. Gaziantep - Osmaniye - Adana - Mersin hızlı tren projemizin yapım çalışmaları da devam ediyor. Gaziray’ın yapımı da sürüyor. Bu konudaki belediyemizdeki yükü de inşallah alacağız.


Biz CHP gibi diğerleri gibi ver yiyeyim ört yatayım demedik. Gece gündüz çalıştıkBay Kemal çiftçiler battı diyor ya. Bay Kemal hangi dünyada yaşıyorsun. 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bugün gazetelerde okudum Bay Kemal diyor ki istihdam için üretim gerekli diyor. Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli. Yatırım olmadan üretim olur mu? Garip.. Anlamaz. Bir koyun ver kaybeder gelir. SSK’yı böyle batırdı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan'dan, Gazianteplilere, müjde,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv