Haber Detayı
25 Temmuz 2017 - Salı 11:27 Bu haber 3212 kez okundu
 
GENÇ HUKUKÇULAR “MİNİK DOSTLAR YAŞASIN DİYE” 3 TON 810 KİLO MAMA TOPLADI
YAŞAM Haberi


Türkiye Barolar Birliği (TBB) Gençlik İletişim Birimi’nin sokak hayvanları için düzenlediği etkinlikte, 3 ton 810 kg kilo mama yardımı toplandı.

Gönüllü avukat, stajyer avukat ve üniversite öğrencilerinden oluşan TBB Gençlik İletişim Birimi sokak hayvanları için bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, sokak hayvanları için 3 ton 810 kg kilo mama yardımı toplandı. Düzenledikleri etkinliklerden topladıkları bağışlarla daha önce köy okullarına yardım götüren genç hukukçular bu kez de, “Minik Dostlar Yaşasın Diye…” buluştu.

-HARUN KOLÇAK ANISINA PLAKET VERİLDİ-

Türkiye Barolar Birliği'nin ev sahipliğinde düzenlenen geceye, tiyatro sanatçısı Tuna Arman, oyuncu Başay Okay, Model ve televizyon sunucusu Tuğba Karaca, eski Türkiye güzeli Ebru Güzel, manken Elif Ece Uzun, AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, Survivor Yarışmacısı Volkan Çetinkaya ile çok sayıda davetli katıldı. Gecede, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Harun Kolçak anısına yakın dostu Psikiyatri Uzmanı Dr. Semih Dikkatli'ye plaket verildi.

-FEYZİOĞLU: TBMM’DE BEKLEYEN HAYVAN HAKLARI YASASI’NA MÜDAHALE EDELİM-

Genç hukukçuları yalnız bırakmayarak geceye katılan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, hayvanları sevmeyenin insanı ve insanlığı da sevmeyeceğini belirten Feyzioğlu, “Hayvanlara karşı suç işlemek çok büyük suçların ilk adımıdır. O sebeple bugün burada kararlılıkla şunu söyleyelim; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bekleyen Hayvan Hakları Yasası'na müdahale edelim. Hayvanlara tecavüz eşyaya kötü muamele değil, bir canlıya karşı suç haline gelsin. Hayvan öldürmek, eşyaya zarar vermek değil, bir canlıyı öldürmek olsun” ifadelerini kullandı.

-HEDEFİN İKİ KATI MAMA BAĞIŞINA ULAŞILDI-

Gecede, 2 ton mama toplanması hedeflenirken mama yardımının 3 bin 810 kiloya ulaşması üzerine, TBB Gençlik İletişim Birimi adına konuşan Av. Görkem Alyanak, “2 ton mama yardımı için yola çıkmıştık ama neredeyse hedefimizin iki katına ulaşmış olmamız büyük sevinç yarattı. TBB Gençlik İletişim Birimi olarak topladığımız mamaları ilerleyen günlerde hep birlikte barınaklarda kedi ve köpeklere götüreceğiz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GENÇ, HUKUKÇULAR, “MİNİK, DOSTLAR, YAŞASIN, DİYE”, 3, TON, 810, KİLO, MAMA, TOPLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv