Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 15:31 Bu haber 5291 kez okundu
 
İMPARATOR YUVAYA DÖNDÜ
SPOR Haberi


 

Galatasaray'da 4. Fatih Terim dönemi resmen başlıyor... Sarı kırmızılı kulüp Türk Telekom Stadı'nda efsane isim için imza töreni düzenliyor.

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. FATİH TERİM'İN İMZA TÖRENİNİ CANLI AKTARIYORUZ...

İlk olarak sözü olan Dursun Özbek'in açıklamaları:

Olayı kelimelerle anlatmak mümkü değil. Galatasaray'a ömrünü vermiş ve Galatasaray'la beraber zirveye çıkıp Galatasaray'ı zirveye çıkartan Fatih Terim yuvaya döndü. Bir sürü şey yazıp çizildi. Galatasaray'ın performans seviyesinden bu camiayı şampiyonluğa taşıyacak tek teknik adam Fatih Terim'dir. Telefon ettim kendisine ve buluşmak istedi.

Sevgili hocam 'Emriniz olur, nerede isterseniz orada buluşalım' dedim. 'Derhal hazırım' dedi. Ne ücret dedim, '1974'te imza attım, o imza hala geçerli. Hiçbir zaman para konuşmadım. Galatasaray benim yuvam.' dedi.

Bende Galatasaray'ın mali yapısı belli. Kendisine yıllık 1905 TL teklif ettim. O da mutlulukla karşıladı.

Fatih Terim

Fatih Terim'in sözleri ise şöyle;

Sayın başkanımız güzel ifade etti. Ben de birkaç ekleme yapayım. Sürenin önce 20 Ocak'a kadar, arkasından Mayıs'a kadar olmasını istedik aramızda böyle bir şey geçti. 2 şey konuştuk. Bir tanesi ekonomi diğeri de süre. Sayın başkanla sürenin önce 20 Ocak'a kadar sonrasında Mayıs'a kadar olması konusunda istişare ettik. Ayrılıklardan ziyade bağlılıklar daha ağır basıyor.

 

Takım taraftar bütünleşelim : Galatasaray'ın size ihtiyacı var denildiğinde buradayım. O yüzden sayın başkana beni bu çatı altında buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Telaşlanmamalıyız ama acele etmeliyiz. İlkleri başarmış camianın yeni ilkleri başarması gerektiğini düşünüyorum. Daha önceki başarılarımızdan fazlasını yapma adına buradayız. Başkan, yönetim, ben ve tüm çalışanlar, muhteşem Galatasaray taraftarının takımıyla olan bütünleşmesini ortaya koymak için buradayız.

 

Göztepe maçı vurgusu : Dünyanın en büyük taraftarlarından biri olan bu taraftarla birlikte başarıların yenilerini sürdürmek istiyoruz. İki gün sonra sevdiğim renktaşım olan Göztepe ile oynayacağız. Muhteşem bir camia. Bugün de ilk antrenmanıma çıktım. Zamanımız var ama çok da fazla değil. Bir an evvel kollarımızı sıvamalıyız.

 

Tudor'a teşekkür : Bu arada Galatasaray'a hizmet etmiş, Tudor'a yaptığı hizmetler için sonsuz teşekkür ediyorum. Ben Galatasaray'ın kapısının içinden girdiğim gibi nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davrandım. O nezaket içinde, ne zaman isterseniz dedim. İnsan kulübünün başkanından her gün telefon almıyor. Olayın kritikliği hepinizin malumu. Memnun oldum.

 

"Sol bek transferi yapacağız, De Jong'u geri çağırdım" : 19 kişilik bir kadroyuz. Eksiğimiz var. Sol ayaklı sol bekimiz yok. Bunun için çalışmaları yapacağız. Olan da ameliyat oldu. Hiç sağ ayaklı oyuncuyu sol beke koymadım ama ilk defa bunu yapacağız sanırım. Ayın 21'ine kadar hazırlık, fizik, teknik olarak oyun fesefesini de oturtacağız. Hakan Balta olsaydı sol bek oynayacaktı. Genç takıma gönderilip listede olmadığı için oynatamıyoruz. Ayrıca De Jong'u da çağırdım.

 

Galatasaray'ın muhteşem taraftarına teşekkür ederim. UltrAslan'ın yaptığı çok hoş bir davranıştı. İsminizi ne kadar duyarsanız duyun kulübedeki her antrenör için empati lazım.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İMPARATOR, YUVAYA, DÖNDÜ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Hiddet, azgın bir ata benzer, haline bırakılırsa kendi ateşiyle yıpranır.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv