Haber Detayı
19 Haziran 2018 - Salı 19:04 Bu haber 583 kez okundu
 
İNGİLTERE GAZPROM'UN VARLIKLARINA EL KOYDU
DÜNYADAN Haberi


İngiltere'de, Gazprom'un mal varlıklarına el konuldu

Londra mahkemesinin kararı doğrultusunda, Rus enerji ve doğalgaz şirketi Gazprom'un İngiltere ve Galler'deki varlıklarına el konulduğu açıklandı.

İngiltere'de, Gazprom'un mal varlıklarına el konuldu

Londra mahkemesinin, Ukraynalı doğalgaz şirketi Naftogazın lehine sonuçlanan tahkim kararı sonrasında Rus enerji şirketi Gazpromun İngiltere ve Galler’deki varlıklarına el koyduğu bildirildi.


MAHKEME KARARINA UYMAZSA CEZA ALACAKNaftogaz'dan yapılan açıklamada, Stockholm Uluslararası Tahkim Mahkemesi tarafından Ukraynalı şirkete tazminat ödemesine karar verilen Gazprom'un İngiltere ve Galler’deki varlıklarına el konulduğu belirtildi.

Gazprom’un ayrıca İngiltere ve Galler’de değeri 50 bin doların üzerindeki varlıklarına yönelik bir listeyi de mahkemeye sunacağının kaydedildiği açıklamada, Gazprom’un mahkeme kararını uygulamaması halinde cezai yaptırıma maruz kalabileceği ifade edildi.

Merkezi Stockholm'de bulunan Uluslararası Tahkim Mahkemesi bir süre önce verdiği kararda, Gazprom ve Naftogaz arasındaki davayı Ukraynalı şirket lehine sonuçlandırmıştı. Gazprom'un Ukrayna'ya doğalgaz sevkiyatıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmediğine hükmeden mahkeme, Gazprom'un Naftogaz'a 2,56 milyar dolar ödeme yapması yönünde karar vermişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İNGİLTERE, GAZPROM'UN, VARLIKLARINA, EL, KOYDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Müzik aşkı besteler.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv