Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 16:02 Bu haber 1090 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu'nun Kadınlar Günü konuşması
CHP lideri, Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı konuşmasında "En az yüzde 33 cinsiyet kotasını siyasi partiler yasasına koyalım." dedi.
GÜNDEM Haberi


 

  

Kılıçdaroğlu'nun Kadınlar Günü konuşması

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. CHP lideri kürsüye çıktı ve kadın muhtarlara seslendi. Konuşmasında kadın haklarına, kadına yönelik şiddete ve Meclis'teki kadın kotasına dikkat çekti.

BEKAROĞLU'NU KADIN KOTASINDAN ALMIŞTI

Daha önce CHP'de Parti Meclisi seçimlerinde Mehmet Bekaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu‘nun taktiği ile, daha seçim yapılmadan, “kesin seçilecek” isim haline gelmişti.

 

CHP’de kadınların parti yönetiminde daha çok temsil edilmeleri için konulan “cinsiyet kotası”, Kılıçdaroğlu tarafından Bekaroğlu için kullanılmıştı.

 

"EN AZ YÜZDE 33 OLMALI" DEDİ

Kılıçdaroğlu, bugünkü konuşmasında ise en az yüzde 33 kadın kotasının getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

CHP lideri şu şekilde konuştu:

 

"CİNSİYET KOTASI KOYALIM"

"Bütün Arap halkları Türk kadının özenirler. Şimdi onlarda da değişim başladı. Her alanda kadınlar olmalı. O nedenle dedik, yüzde 33 en az cinsiyet kotasını siyasi partiler yasasına koyalım. Koymayanlar kadınlardan korkanlardır. Kadına yönelik şiddette en ağır cezalar uygulanmalı."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kılıçdaroğlu'nun, Kadınlar, Günü, konuşması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.


KONFİÇYÜS
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv