Haber Detayı
13 Haziran 2017 - Salı 10:47 Bu haber 3746 kez okundu
 
OKULLARA KAMERA VE İZLEME ODALARI
EĞİTİM Haberi


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolünün 22 Aralık 2016 tarihinde imzalandığını hatırlatarak kurulacak olan kameralar ve izleme odaları için ödenek harcama planlaması çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz soru önergesinde, okullarda kamera sistemi ile izleme odalarının oluşturulmasına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında protokol imzalandığına yönelik haberlerin olduğunu belirterek böyle bir protokolün imzalanıp imzalanmadığını sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı, “Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü”nün 22 Aralık 2016 tarihinde imzalanarak yürürlüğe konulduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı, bahse konu protokolün geleceğin teminatı çocukların okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak evlerine dönünceye kadar ki zaman içerisinde güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklarından korunmalarını, çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarının sağlanarak ülkeye yararlı bireyler olarak yetişmeleri için ilgili tarafların işbirliği ve koordinasyonunda mevcut güvenlik durumunun belirlenerek koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirlerinin yeterli seviyede alınmasının amaçlandığını kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı, kurulacak olan kameralar ve izleme odaları için ödenek harcama planlaması çalışmalarının devam ettiğini söyledi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: OKULLARA, KAMERA, VE, İZLEME, ODALARI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.


HZ.ALİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv