Haber Detayı
04 Aralık 2015 - Cuma 16:38 Bu haber 14209 kez okundu
 
SAĞLIK BAKANLIĞI 112 EKİPLERİ KIŞA HAZIR
SAĞLIK Haberi


Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde 112 Acil Servis ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ile kışa hazır.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Coğrafik yapısı nedeniyle yoğun kar yağışı alan illerimizde görev yapan 112 acil sağlık ekipleri, kar paletli ve kar küreme bıçaklı ambulansların bakımlarını yaparak, gerekli ambulansların zincirlerini takarak kış şartlarına karşı hazırlıklarını tamamladı” denildi.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar, “Bakanlık olarak tüm sağlık ekiplerimizle daha iyi performans sağlayıp, daha iyi hizmet verebilmek için 112 acil yardım ambulanslarımız ve özel donanımlı ambulanslarımızın kış hazırlıklarını tamamladık. Bu anlamda 112 servisimizde ülke genelinde aktif hizmet veren ambulans sayımız 4 bin 227 olmakla beraber 4 sedyeli 64 adet ambulansımız ile 91 adet yoğun bakım ve obez ambulansımız hizmet vermektedir” dedi.

Nacar, özel donanımlı ambulans sayıları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kar üzerinde rahat hareket edebilen 266 kar paletli ambulans ile Ağrı, Erzurum ve Van’da 2 adet olmak üzere tüm yurtta karı küreyerek ilerleyebilen 20 snowtrack ambulans görev yapmaktadır.

Bugün itibariyle yurt içi ve yurt dışında profesyonel anlamda medikal kurtarma ve müdahale hizmetlerinde görev alabilecek eğitim almış 7 bin 557 adet UMKE personeli her daim yardıma hazırdır.

Sağlık personelimiz 7-24 saat hizmet vermektedir. Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi (SAKOM) ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerince gün içerisinde 24 saat kesintisiz nöbet tutulmaktadır.” (ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SAĞLIK, BAKANLIĞI, 112, EKİPLERİ, KIŞA, HAZIR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv