Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 09:09 Bu haber 2689 kez okundu
 
"Tarımsal Kalkınma Hamlesi Gerçekleştireceğiz
-Gökal çiftçisine 100 dönüm çilek desteği verilecek,yerli hayvanların ıslahı yapılacak, yönelik tabii tohumlama ile boğa temin edilecek..Küçük çiftçilere Saanen keçileri dağıtılacak,Tokat,Samsun Ordu arasına köprü beklentimiz var.Bu ifadeler Gökal'de belediye başkanlığını 2. kez kazanan Osman Akbulut'a ait.Tarım sektöründen gelen Akbulut, gerçekeleştirecekleri uygulanabilir yatırımla kasabanın talihsizliğini kırma peşinde.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi


 

TOKAT / Erbaa Gökal Kasabası belediye başkanı Osman Akbulut, öncelikle bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederek söze başladı…

Akbulut, Gökal doğumlu Akbulut uzun yıllar İlçe Tarım Müdürlüğünde Tekniker olarak  görev yapmış .2009 mahalli seçimlerinde Gökal'de  bir dönem belediye başkanlığı yapmış , bir dönem ara verdikten sonra 31 Mart 2009' da MHP'den  yeniden belediye başkanı seçildi.

Belediye Başkanı Osman Akbulut, Dağınık Karadeniz coğrafi özelliğini taşıyan Gökal, Erbaa'ya 52, Tokat'a 142 km mesafede  52 yerleşim yeri,  9 mahalleden oluşuyor. 560 km  yol ağı,3 380 nüfusa sahip  yazın nüfusun artış gösterdiğini  ve göç verdiklerini  ifade ederek, ara verdiği dönemdeki 5 yılında tamamlanmak üzere bıraktığı ;  kapalı halk pazarı, çok programlı lise inşaatı , kaplıcaya sondaj yapılacaktı,   ara verdiği dönemde bunların yapılmadığını ,ı 2019 da seçildiğinde kasabanın eksiklerinin arttığı  söyledi.

Bıraktığı yerden çalışmalarına ara vermeksizin başladığına dikkat çeken Başkan Akbulut,  Sağlık ocağına doktor atandığını, doğal güzelliğin sembollerinden Düden şelalesini  kasabaya kazandırmak için   istediklerini ve fakat parklar müdürlüğünün olumsuz yanıt verdiğini ancak beklentilerinin sürdüğünü belirterek , bu parka günü birlik ziyaretçileri çekmeği amaçladıklarını kaydederek şunları aktardı.

Tarıma dayalı programlar yürütmeğe çalışıyoruz. Fındık desteği alamıyorduk 2015'te Tarım Bakanlığı karalı ile artık desteği alıyoruz.  Pazar sorunu vardı TMO'nun Erbaa'ya ofisi açıldı büyük avantaj sağlıyor tüccar ile devlet fiyatlandırması alımları dengeye geldi.

Diğer yandan  bir diğer büyük gelişme ise Tokat  Valisi  Dr.Ozan Balcı 'nın  desteği ile  2020 'de 100 dönüme yakın çilek tesisleri yapılacak.Çileğin fidesini, damlama sulama sistemi ile  verecekler çiftçiye dağıtacağız.Bizim çileğimiz çok kaliteli ve hatta 14. Çilek  Şenliği  düzenledik, coğrafi patentini almayı planlıyoruz. Yerli hayvanların ıslahı ile ilgili tabi tohumlama yolu ile boğa temin edeceğiz.

Küçük aile işletmelerine Saanen keçileri dağıtma programımız var. Doğal olarak çıkan sıcak suyumuzun sahasında çalışma sürüyor bu kaynağı gün yüzüne çıkarırsak beldemize ekonomik katkılarımız sürecek…

Tokat, Samsun, Ordu üçgenindeyiz Hasanuğurlu  barajından faydalanmak istiyoruz. Feribotla geçiyoruz bir karayoluma ya da baraj üzerine bir köprü istiyoruz.Kamu oyu desteği bekliyoruz. İdare'nin kaynaklarının aktarılmasını, aile hekimliğine geçtikten sonra doktorların eczane açma yetkisi kaldırıldı.Kırsaldaki doktorlara eczane açma yetkisinin verilmesini istiyoruz.

 

Belediye Başkanı Akbulut'un açıklamalarını aşağıdaki videoya tıkla izle.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , "Tarımsal, Kalkınma, Hamlesi, Gerçekleştireceğiz, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv