Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 16:26 Bu haber 2134 kez okundu
 
TÜBİTAK RAPORU; ‘’EGEMEN BAĞIŞ’IN MAKARALI SES KAYIDI MONTAJ’’
Eski AB Bakanı Egemen Bağış Cumhuriyet savcılığına hakkında ‘’makaralı’’ ses kayıtlarının şahsına ait olmadığını belirterek şikâyette bulunmuş, Soruşturmayı yürüten savcılık ise, konu ile ilgili bilirkişi raporu düzenlenmesini istemişti.
GÜNDEM Haberi


             


PARCALANMIŞ HECELER

TÜBİTAK ses uzmanı bilirkişileri tarafından hazırlanarak soruşturmayı yürüten savcılığa gönderilen ses kaydıyla ile ilgili raporda; ‘’Spektrum incelenmesi sırasında tespit edilen kaydın içinde gözlemlenen çok sayıda çıkıntı olduğunu, bu kayıtın çok sayıda başka kayıtlardan yararlanarak oluşturulmuş bir montaj olduğunu ortaya koymuştur.  Konuşma bütünlüğünü sağlamak için sadece tüm kelimelerden oluşan bir montajdan farklı olarak, kelimelerin dahi parçalanmış hecelerden oluşturularak, istenen yeni kelimelerin türetilerek ortaya çıkarıldığı ilginç bir uygulama olduğu ortaya konulmuştur.’’

FETÖ’NÜN ERDOĞAN YAKINLARINA YÖNELİK OPERASYONLARI’NDAN BİRİ

Fetö’nün Öncelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı,  hükümeti ve ekonomiyi hedef alan darbe girişimi öncesinde etrafındaki kurmaylarına yönelik çeşitli iftira ve komplo saldırıları düzenlediği, Ancak 15 Temmuz darbe girişiminde milletin iradesi ve direnişiyle karşılaşan, gerçekleştiremediği kötü emellerini farklı, kirli şantajlarla gerçekleştirmeye çalışıldığı biliniyordu. Bu kirli amaçlarından biri de Egemen Bağış’a yönelik olduğu bu şekilde ortaya çıktığı anlaşılmış oluyor, Vazgeçmediği görülüyor…

Paralel terör örgütü Erdoğan’ın yakınında başarılı, ülkesine hizmet eden kim varsa hemen hepsine yönelik çeşitli oyunlar oynandığı artık netlik kazandı. Halkın gözünde Erdoğan ve etrafındaki siyasilerin haksız kazanç elde edildiği iddiasıyla başarısız, yetersiz iması algısı oluşturmaya çalışıldı. Buna en yakın örneği Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış’ın iddia edilen görüşmenin makara ses kaydının bağışa ait olmadığı kriminal dairelerince tespit edilmesi bu gerçekleri ortaya çıkardı.

FETÖ, 15 TEMMUZ’DAN ÖNCE OSMANLI OCAKLARI HAKKINDA GENELGE ÇIKARMIŞTI!

 Öte yandan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, 15 Temmuz öncesinde yurt genelinde hiçbir çıkar gözletmeden kendi imkanlarıyla medeniyetini yaşamak ve yaşatmak için faaliyetlerde bulunan Osmanlı Ocakları hakkında fetö tarafından çıkarılan genelge ile, 15 Temmuzda direnecek olan STK’ların başında gelen kurum sahadan uzaklaştırılmak istendiğini iddia etti.

FETÖ, BAŞBAKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIMA ALGI OPERASYONU DÜZENLENDİ.

Osmanlı Ocaklarının Van ve Trabzon il başkanlıklarının açılışını yapan ve Erdoğan’ın çok güvendiği isim Binali Yıldırım, fetö tarafından sürekli algı operasyonları ile olası Başbakanlığı ve parti Genel Başkanlığı engellenmek istenmişti. Oğlu üzerinden farklı bir algı yürüten güruh, ailesinin kontrol ettiği 17 şirket ve 28 ayrı gemisi olduğu iddiasıyla Binali yıldırım hakkında yine başka bir kumpas peşindeydi.

FETÖ’NUN İTİBARSIZLAŞTIRMA POLİTİKALARINA TAKILANLARDAN BİRİDE AİLE BAKANI

Fetö’nün mağdur ettiklerinden bir kaçı olarak örnek verilen ve seçilen bu haberler durumun ne kadar kötü olduğunu gün ışığına çıkarıyor. Her fırsatta bölünmeyi, parçalanmayı, aile kavramına dahi şerh düşüren bu yapı aile ve sosyal politikalar bakanı Fatma Betül Sayan içinde yine başka bir algı ile hedef haline getirmişti.
 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TÜBİTAK, RAPORU;, ‘’EGEMEN, BAĞIŞ’IN, MAKARALI, SES, KAYIDI, MONTAJ’’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.


İMAM-I RABBANİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv